Polska branża suplementów diety ma powody do dumy

Polska branża suplementów diety ma powody do dumy

I Ogólnopolski Kongres Suplementy Diety - Prawo, Jakość, Zdrowie dobiegł końca.

 Zainteresowanie uczestników skupiało się wokół trzech zakresów tematycznych: planowanych zmian w prawie i ich konsekwencji dla uczestników rynku, wysokiej jakości legalnie produkowanych suplementów diety w Polsce oraz niskiej świadomości konsumentów dot. zasadnego stosowania suplementów diety.

W murach Uniwersytetu Łódzkiego zebrała się  cała branża suplementów diety i nie tylko: producenci, naukowcy, dostawcy, legislatorzy, instytucje żywieniowe, przedstawiciele kancelarii prawnych, środowiska medycznego i aptekarskiego, dietetycy i lekarze oraz reprezentanci organizacji europejskich. Ponad 150 uczestników I Ogólnopolskiego Kongresu Suplementów Diety - Prawo, Jakość, Zdrowie wysłuchało 16 prelekcji łączących obecne prawo z planami, naukę z biznesem, świadomość konsumencką z zachowaniem zdrowia. Wiedzą i najnowszymi informacjami dzielili się nie tylko przedsiębiorcy i naukowcy, ale też przedstawiciele organizacji i instytucji państwowych, np. UOKIK.

Organizatorzy I Ogólnopolskiego Kongresu Suplementów Diety - Prawo, Jakość, Zdrowie - mieli okazję gościć także Waldemara Budę - przewodniczącego parlamentarnego zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego. Poseł Buda zapewnił, że proponowane przez niego i resort zmiany nie są wymierzone w legalnie firmy działające zgodnie z prawem, ale w nieuczciwych wytwórców, których praktyki zagrażają zarówno konsumentom jak i szkodzą profesjonalnym producentom suplementów diety. Powiedział też, że resort widzi problem szarej strefy i będzie się starał podejmować działania na tym polu.

Niespodzianką było wystąpienie gościa specjalnego - profesora Rafała Ohme eksperta w dziedzinie emocji, komunikacji i zarządzania, jednego z pionierów neuronauki konsumenckiej. Wykład cieszył się wielkim zainteresowaniem wszystkich uczestników Kongresu. Profesor podkreślił, że ogólny stan organizmu ma ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na nasze samopoczucie, emocje i nastawienie do świata. Dobra forma jest zatem warunkiem satysfakcjonującego życia osobistego i zawodowego. Na koniec profesor Ohme podsumował: Lepsze i dłuższe życie osiągniemy przez łączenie serca i rozumu oraz przez rozsądne odżywianie, w tym suplementację.

Goście, prelegenci, uczestnicy docenili merytorykę i profesjonalizm przygotowanych paneli, możliwość dyskusji i wymiany doświadczeń oraz  otwartą atmosferę wydarzenia. Wszyscy życzyli sobie spotkania w podobnym gronie za rok.

KRSiO dziękuję Wszystkim dzięki którym to wydarzenie okazało się szczególnym sukcesem, zarówno w zakresie poziomu merytorycznego, organizacyjnego jak i  integracyjnego.

Do zobaczenia za rok.

 

Powrót do listy